دکتر محمد آذربایجانی

اعصاب ، روان و مشاوره


جدیدسال بهره وری ودرامدم

؟برای اینکه دیر فرسودگی

سال نو مبارک

خودتان فرمانده و سکاندار

افزایش بهره وری از خود و

درمانگاه نوروفیدبک در مر

من اصفهان را با انتخاب در

دکتر آذربایجانی کیست ؟

اتحاد وهمکاری ما با مقام

حق اصفهان وزاینده رود جر

سه هزار مرکز درمان اعتیاد؟

دکتر آذرخش مکری یکی از محوریترین استراتژیهای درمان اعتیاد در کشور را درمان نگهدارنده با داروهایی چون متادون، بوپرونرفین و شربت تریاک عنوان کرد و گفت: اگر در زمینه راهاندازی مراکز درمان نگهدارنده مورد نیاز سریع اقدام شود، قطعا ظرف دو سال و تا پایان سال 1389، 30 درصد معتادان کشور تحت یکی از روشهای درمان نگهدارنده قرار خواهند گرفت.

با اشاره به لزوم پوشش 30 درصدی معتادان تحت درمان نگهدارنده؛
معاون آموزشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد:
راهاندازی 3هزار مرکز درمان نگهدارنده اعتیاد مورد نیاز است


به گفته معاون آموزشی مرکز ملی مطالعات اعتیاد و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران، برای پوشش 30 درصدی معتادان تحت درمان نگهدارنده در ایران، احداث سه هزار مرکز درمانی در کشور مورد نیاز است.

دکتر آذرخش مکری در گفتوگو با خبرنگار «اجتماعی» ایسنا، یکی از محوریترین استراتژیهای درمان اعتیاد در کشور را درمان نگهدارنده با داروهایی چون متادون، بوپرونرفین و شربت تریاک عنوان کرد و گفت: اگر در زمینه راهاندازی مراکز درمان نگهدارنده مورد نیاز سریع اقدام شود، قطعا ظرف دو سال و تا پایان سال 1389، 30 درصد معتادان کشور تحت یکی از روشهای درمان نگهدارنده قرار خواهند گرفت.

عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران به میزان اثربخشی داروهای مورد استفاده در روش درمان نگهدارنده نیز اشاره کرد و افزود: متادون دارای 76 درصد اثربخشی، بوپرونرفین دارای 65 تا 70 درصد تاثیر مثبت و شربت تریاک (تنتور اپیوم یا اپی تینگ) نیز دارای بیش از 60 درصد اثربخشی است.
وی بر لزوم مسلح کردن شبکه درمان نگهدارنده اعتیاد که سه تا پنج سال از عمر آن میگذرد به روان درمانی، حرفهآموزی و بازتوانی نیز تاکید کرد و با بیان این که مداخلات غیردارویی در این شبکه از جمله مددکاری و مشاوره ضعیف است، خاطرنشان کرد: مشکلات مالی شبکه درمان نگهدارنده اعتیاد نیز باید حل شود.
مکری با بیان این که معتادانی که به شبکه درمان نگهدارنده وارد میشوند، علاوه بر ترک تدریجی از مرگ زودرس، ابتلا به بیماریهای عفونی و کمک به شبکه هوشمند اعتیاد کشور، رهایی پیدا میکنند، گفت: در حال حاضر شبکه اعتیاد کشور بازاریابی فعال دارد که این بازاریابی باید در مورد شبکه درمان اعتیاد کشور نیز فعال شود.

او در پایان تاکید کرد: بخش عمده شبکه درمان اعتیاد کشور باید توسط بخش خصوصی اداره شود، چرا که این بخش موفقیت خود را در درمان اعتیاد به خوبی نشان داده است.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، خیابان پارس دوم ، مجتمع مریم ، واحد 46
تلفن : 32347879 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
از وابستگی به وارستگیهیچ وقت هیچ چیزوهیچ کس راخانواده و اعتیادرويكردي نو به پيشگيري ازاسلام :حوزه - دانشگاهوضعیت اعتیاد در ایرانرويكردي نو به پيشگيري ازاعتیادکی دیر میشه ؟راه حل آسيبهای اجتماعی اسمزدایی از متادونپیشگیری ازاعتیاد و مبارزراههائی برای تصمیمگیری دصفحه اصلیآمیزش جنسی در فقه اسلامیزوجهای خوشبختسوالات پزشکیآیا هنوز هم کسی هست بگویدسالم سازی مجلس کار یک پزشپیامهای کاربرانآیا جدائی همیشه بهترین رشناخت صرعسایتهای دیگرافرادموفق چه ویزگی های مشیشه خطرناکترین ماده مخدصدا وسیمای سایتمنافع درمان اعتیاد با متایمان ، نیرویی که کوه هارصرع و دلایل صرعمراحل رسیدن به خواسته ها اثرات شیشه و کراکصرع و درمانمشاورهاختلال جنسی در مردانصرع در زناننوروفیبک 2اعتیاد و مشروبات الکلیعوامل خطر در ابتلای اعتينوروفیدبکاعتیاد از دیدگاههای متفامقالات انگلیسینوروفیدبک - قسمت اولبیماری صرعمردم ایران شاد باشیدنوروفیدبک3تنها مرجع مجاز برای صدور مطالب و مقالاتچطور نامزد ریاست جمهوری خود ارضائی