دکتر محمد آذربایجانی

اعصاب ، روان و مشاوره


جدیدسال بهره وری ودرامدم

؟برای اینکه دیر فرسودگی

سال نو مبارک

سرنوشتتان در دست شما

افزایش بهره وری از خود و

من اصفهان را با انتخاب در

دکترمحمداذربایجانی کیست

اتحاد وهمکاری ما با مقام

حق اصفهان وزاینده رود جر

انتخاب ما الگوی منطقه

اگر کسانی راه گم کرده اند به سخنان رهگشای رهبر معظم انقلاب عمل کنند.


انتخابات زلزله اي سياسي براي دشمنان و جشني تاريخي براي دوستان ايران

به گزارش پايگاه اطلاعرساني دفتر مقام معظم رهبري، تهران، امروز در شکوه نماز جمعه رهبر و ملت، لبريز از معنويت و ياد عطرآگين امام زمان (ارواحنا لمقدمه الفدا) بود.

انتخابات زلزله اي سياسي براي دشمنان و جشني تاريخي براي دوستان ايران
حضرت آيت الله خامنه اي رهبر معظم انقلاب اسلامي در نماز جمعه تاريخي و وحدت بخش امروز تهران در سخنان بسيار مهمي، ياد خدا، اعتماد به کمک پروردگار و افزايش سکينه و آرامش را عامل مهم عبور سرافرازانه ملت مؤمن ايران از طوفان ها و حوادث 30 سال اخير خواندند و با تبيين صريح و روشن ابعاد مختلف رقابت هاي انتخاباتي و مسائل پس از انتخابات تأکيد کردند: حضور بي نظير و حماسي ملت در 22 خرداد، نمايش عظيم اعتماد و اميد و شادابي ملي، زلزله اي سياسي براي دشمنان و جشني تاريخي براي دوستان ايران و انقلاب بود و همه 40 ميليون شرکت کننده پرشور و فهيم انتخابات، به امام و انقلاب و شهدا رأي داده اند و هر 4 نامزد محترم نيز متعلق به نظام اسلامي هستند بنابراين همه بايد در چارچوب قوانين روشن موجود مسائل را پيگيري کنند.
رهبر فرزانه انقلاب اسلامي در خطبه دوم نماز که بارها با تکبير و ابراز احساسات مردم همراه شد در تبيين و تشريح مسائل گوناگون مربوط به انتخابات، خطاب به "ملت، نامزدهاي رياست جمهوري و نخبگان، فعالان سياسي "، و نيز سران برخي دولت هاي مستکبر غربي، مطالب جداگانه اي مطرح کردند.
ايشان با تجليل از ملت آگاه و مؤمن ايران، حضور نزديک به 40 ميليون رأي دهنده عزيز را در انتخابات 22 خرداد، نمايش عظيم "احساس مسئوليت و روح مشارکت جوي " مردم دانستند و افزودند: حماسه پرشور اعلام دلبستگي يکپارچه مردم به نظام اسلامي و مشارکت بسيار کم نظير 85 درصدي مردم در انتخابات، نشان دهنده رحمت و تفضل پروردگار و عنايت خاص ولي عصر (عج) به ملت ايران و نظام جمهوري اسلامي است.

"تعهد سياسي و احساس مسئوليت " نسل اول انقلاب
حضرت آيت الله خامنه اي حضور لبريز از "شور و شعور " جوانان سراسر کشور را در انتخابات رياست جمهوري دهم، تجلي استمرار "تعهد سياسي و احساس مسئوليت " نسل اول انقلاب در نسل جوان امروز خواندند و افزودند: از اعماق دل در مقابل عظمت ملت ايران و جوانانمان، ابراز تواضع مي کنم.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اختلاف سليقه مردم و رأي دادن آنان به نامزدهاي مختلف انتخابات رياست جمهوري افزودند: در وراي همه آراي متفاوت مردم، احساس تعهد جمعي براي حفظ کشور و نظام موج مي زند به گونه اي که حضور "زن و مرد و پير و جوان "، "اقوام و پيروان مذاهب گوناگون " و "شهري و روستايي "، حماسه اي فراموش ناشدني رقم زده است که براي دشمنان ايران و انقلاب، زلزله اي سياسي، و براي دوستان ملت ايران در سراسر جهان، جشني واقعي و تاريخي محسوب مي شود.
ايشان شرکت 40 ميليون نفر در انتخابات 22 خرداد را جنبش عمومي ملت براي ابراز وفاداري به امام و انقلاب و شهدا برشمردند و افزودند: با اين حرکت عظيم، نظام اسلامي براي ادامه راه پيشرفت و سرافرازي، نفس تازه کرد و معناي حقيقي مردم سالاري ديني، به رخ بدخواهان نظام کشيده شد.

جواب ملت ايران به تبليغات مغرضانه
حضرت آيت الله خامنه اي حضور همراه با "اعتماد، آزادي، اميد و شادابي " ملي را در انتخابات رياست جمهوري، جواب ملت ايران به تبليغات مغرضانه دستگاه رسانه اي مستکبران دانستند و خاطرنشان کردند: اعتماد ملت به نظام، به عنوان بزرگترين سرمايه جمهوري اسلامي بار ديگر در انتخابات 22 خرداد، متجلي شد و دشمنان اسلام و ايران، تلاش مي کنند با ايجاد شک و ترديد درباره انتخابات، اين اعتماد ملي را متزلزل کنند و با کاهش مشارکت مردم، مشروعيت نظام را زير سؤال ببرند که اگر اين هدف شوم محقق شود با هيچ زيان و خسارت ديگري قابل مقايسه نيست.
ايشان با يادآوري تبليغات چند ماهه جبهه استکبار مبني بر تقلب در انتخابات 22 خرداد افزودند: در سخنراني اول فروردين، به دوستان خوبمان در داخل تذکر دادم که حرف دشمن درباره تقلب را تکرار نکنند چرا که بيگانگان درصددند اعتمادي را که نظام با مسئولان و عملکردش در طول سي سال بدست آورده، زير سؤال ببرند.
رهبر انقلاب اسلامي، رقابت هاي کاملاً آزاد و جدي نامزدها در دوران تبليغات انتخابات از جمله مناظره هاي شفاف و صريح تلويزيون را يادآور شدند و افزودند: رقابت هاي شديد 4 نامزد محترم انتخابات، رقابت جريان هاي متعلق به نظام اسلامي بود اما رسانه هاي متعلق به صهيونيست هاي خبيث با دروغ پردازي محض سعي مي کنند اين رقابت ها را دعوا ميان مخالفان و طرفداران نظام جلوه دهند.

آشنايي نزديک و شناخت 4 نامزد
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به آشنايي نزديک و شناخت وسيع خود از 4 نامزد انتخابات رياست جمهوري افزودند: يکي از نامزدها، رئيس جمهور خدوم، پرکار، زحمتکش و مورد اعتماد است، يکي ديگر 8 سال نخست وزير خود بنده بوده است، نامزد ديگر فرمانده سپاه و از فرماندهان اصلي دفاع مقدس است و نامزد ديگر هم دو دوره رياست مجلس بوده است بنابراين همه اين آقايان از عناصر نظام و متعلق به نظام هستند و رقابت آنها برخلاف تبليغات خباثت آميز رسانه هاي صهيونيستي، امريکايي و انگليسي، رقابت درون نظام است.
رهبر انقلاب اسلامي، اختلاف در ديدگاه ها، جهت گيري هاي سياسي و برنامه هاي 4 نامزد انتخابات را يادآور شدند و خاطرنشان کردند: اين اختلاف ديدگاه، اختلاف نظر در درون چارچوب نظام است البته بنده برخي را براي خدمت به کشور مناسبتر مي دانم اما نظر و تشخيص خود را براي مردم بازگو نکردم و لازم هم نبود که مردم براساس آن عمل کنند چرا که انتخابات مال مردم است و نتيجه آن براساس تشخيص ملت رقم مي خورد.

مناظره هاي تلويزيوني ابتکاري مهم
ايشان، مناظره هاي تلويزيوني را ابتکاري مهم و جالب ارزيابي کردند و افزودند: مناظره هاي شفاف، جدي و صريح، خنثي کننده تبليغات بيگانگاني بود که رقابت هاي انتخاباتي را غيرواقعي مي دانستند.
حضرت آيت الله خامنه اي، جديت، صراحت، مجبور شدن افراد به دفاع و پاسخگويي در مقابل سيلاب نقد و انتقاد، و شفاف شدن مواضع اشخاص و گروه ها را از نکات مثبت مناظره ها دانستند و افزودند: مردم با ديدن مناظره و ديگر برنامه هاي تبليغاتي، قدرت قضاوت بدست آوردند و احساس کردند که نظام اسلامي، اندروني و بيروني ندارد و مردم را بيگانه نمي داند و حقيقتاً براي ملت حق انتخاب آگاهانه قائل است.
ايشان آزادي بيان، پرورش ذهنها و افزايش قدرت انتخاب ملت را از ديگر آثار مثبت مناظره ها برشمردند و با اشاره به کشيده شدن مطالب مناظره ها به خيابانها و خانه ها تأکيد کردند: يقيناً يکي از عوامل افزايش ده ميليون آراء نسبت به دوره هاي قبل، مشارکت ذهني و فکري مردم در انتخابات بود که باعث شد ملت به عرصه انتخاب بيايند، بنابراين از اين ديدگاه مناظره ها، امري مطلوب بشمار مي آيد.

ادامه مناظره ها در سطوح مديريتي
حضرت آيت الله خامنه اي ادامه مناظره ها در سطوح مديريتي را خوب و ضروري دانستند و افزودند: بايد با حذف عيوب و نکات منفي مناظره ها، آنها را ادامه داد تا همه افراد و مسئولان خود را در معرض نقد و انتقاد و پاسخگويي ببينند.

تخريب و سياه نمايي
رهبر انقلاب اسلامي، در تبيين نکات منفي مناظره ها، به ايجاد کدورت و کينه، تکيه بر شايعات، ضعف جنبه منطقي مباحث و احساساتي و عصباني شدن طرفين مناظره اشاره کردند و با ابراز ناخرسندي از اين عيوب افزودند: متأسفانه برخي مواقع مناظره ها حالت تخريبي پيدا مي کرد و به سياه نمايي افراطي خدمات دولت فعلي و در مقابل، سياه نمايي عملکرد دولتهاي قبلي کشيده مي شد و در ميان طرفداران نامزدها التهاب و نگراني ايجاد مي کرد.

مقصر بودن دو طرف مناظره ها
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به مقصر بودن دو طرف مناظره ها افزودند: يک طرف به رئيس جمهور قانوني کشور، صريحترين و خجالت آورترين اهانتها و تهمتها را بيان مي کرد و با پخش کارنامه هاي جعلي براي دولت، رئيس جمهور متکي به آراي مردم را دروغگو، خرافاتي و رمال مي ناميد و اخلاق و قانون و انصاف را زير پا مي گذاشت و طرف ديگر هم، با اقداماتي مشابه، کارنامه درخشان 30 ساله انقلاب را کمرنگ جلوه مي داد و شخصيتهايي که عمرشان را در راه نظام صرف کرده اند زير سؤال مي برد و اتهاماتي را که در مراجع قانوني اثبات نشده است بيان مي کرد.

کسي آقايان هاشمي و ناطق نوري را به فساد مالي متهم نکرد
رهبر انقلاب اسلامي، با انتقاد از طرح مباحثي درباره فساد مالي اطرافيان آقاي هاشمي رفسنجاني و آقاي ناطق نوري افزودند: البته کسي، خود اين آقايان را به فساد مالي متهم نکرد اما هر کس هر ادعايي در مورد بستگان آنها نيز دارد نبايد قبل از اثبات در مراجع و مجاري قانوني، در رسانه ها بيان کند، چرا که اينگونه اقدامات در جامعه و بويژه در اذهان جوانان، تلقي نادرست ايجاد مي کند.
ايشان با اشاره به شناخت بيش از 50 ساله خود از آقاي هاشمي رفسنجاني و خدمات وي به انقلاب و نظام افزودند: آقاي هاشمي رفسنجاني در دوران مبارزه با رژيم ستم شاهي از اصليترين و جدي ترين افراد نهضت و بعد از انقلاب هم از مؤثرترين شخصيتهاي همراه امام بوده و بارها تا مرز شهادت پيش رفته است ضمن اينکه پس از رحلت امام بزرگوار هم، تا امروز در کنار رهبري بوده است.
رهبر انقلاب اسلامي افزودند: آقاي هاشمي قبل از انقلاب، اموال خود را صرف مبارزه مي کرد و در سي سال اخير هم با به عهده گرفتن مسئوليت هاي فراوان، در حساس ترين مقاطع در خدمت انقلاب و نظام بوده و هرگز از انقلاب براي خودش، مالي نياندوخته است و مردم بايد به اين حقايق توجه داشته باشند.

نظر رئيس جمهور به نظر بنده نزديکتر است
حضرت آيت الله خامنه اي در عين حال به اختلاف نظر طبيعي خود با آقاي هاشمي رفسنجاني در موارد متعدد اشاره کردند و افزودند: اين اختلاف نظر طبيعي است و مردم نبايد دچار توهم شوند و به گونه اي ديگر فکر کنند.
ايشان افزودند: ميان آقاي هاشمي و رئيس جمهور نيز از سال 84 اختلاف نظرهاي متعددي درباره مسائل خارجي، نحوه اجراي عدالت اجتماعي و برخي مسائل فرهنگي وجود دارد که البته نظر رئيس جمهور به نظر بنده نزديکتر است.
رهبر انقلاب اسلامي، آقاي ناطق نوري را نيز جزو شخصت هاي خدوم انقلاب دانستند و افزود در دلبستگي آقاي ناطق به نظام و انقلاب هيچ شکي وجود ندارد.
حضرت آيت الله خامنه اي با تأکيد مجدد بر لزوم بر طرف شدن آسيبهاي مناظره اعلام کردند در همان ايام بعد از مناظره به رئيس جمهور تذکر دادم چون مي دانستم ترتيب اثر مي دهد.

مبارزه جدي و پيگيري با فساد مالي
ايشان، با تکرار موضع نظام درباره مبارزه جدي و پيگيري با فساد مالي افزودند: اگر فساد اقتصادي در کشور نبود چند سال قبل نامه هشت ماده اي به رؤساي سه قوه ارسال نمي شد. اما بدون ترديد جمهوري اسلامي از سالم ترين نظام هاي سياسي ـ اجتماعي دنياست و نبايد به استناد مراکز و مراجع صهيونيستي، کشور را به فساد متهم کنيد و يا در زمينه فساد مالي اشخاص و مسئولان را بي جهت زير سؤال ببريم.

22 خرداد حماسه اي تاريخي و جهاني
رهبر انقلاب اسلامي در جمع بندي اين بخش از سخنانشان خاطر نشان کردند: ملت عزيز ايران در 22 خرداد حماسه اي تاريخي و جهاني آفريد اما برخي از دشمنان تلاش مي کنند اين پيروزي مطلق نظام را به شکست ملي تبديل کنند و با مشکوک و قابل ترديد جلوه دادن انتخابات نگذارند بالاترين نصاب مشارکت جهاني به نام اين ملت ثبت شود که البته ثبت شده است و نمي توان اين واقعيت را تغيير داد.

چهار نامزد در درون جبهه انقلاب
حضرت آيت الله خامنه اي، در ادامه جمع بندي اين بخش از سخنان خود خطاب به ملت افزودند: همه کساني که به يکي از چهار نامزد محترم رأي داده اند در درون جبهه انقلاب و متعلق به نظامند و انشاء الله از اجر الهي برخوردارند به همين علت بايد گفت خط انقلاب، 40 ميليون رأي دارد نه بيست و چهار و نيم ميليون رأي که متعلق به رئيس جمهور منتخب است.
رهبر انقلاب اسلامي تأکيد کردند مردم البته اطمينان دارند اما برخي طرفداران نامزدها هم اطمينان داشته باشند که نظام جمهوري اسلامي اهل خيانت در آراي مردم نيست و ساز و کارهاي قانوني انتخابات در کشور ما اجازه تقلب نمي دهد آن هم تقلب در حد يازده ميليون رأي.

مجاري قانوني را تنها مسير رسيدگي به شبهات
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: در عين حال به شوراي محترم نگهبان تأکيد شده که به مستندات ارائه شده از جانب کساني که شبهه دارند حتما رسيدگي شود و اگر در مواردي نياز به باز شماري صندوقها بود با حضور نمايندگان نامزدها انجام شود.
ايشان مجاري قانوني را تنها مسير رسيدگي به شبهات مطرح شده خواندند و تأکيد کردند: بنده زير بارِ بدعتهاي غيرقانوني نمي روم چرا که در هر انتخاباتي طبعا برخي برنده نيستند و اگر امروز چارچوبهاي قانوني شکسته شود در آينده نيز هيچ انتخاباتي مورد اعتماد نخواهد بود و مصونيت نخواهد داشت.
حضرت آيت الله خامنه اي، با اشاره به کامل بودن قانون رسيدگي به شکايات انتخاباتي افزودند: قانون همانطور که به نامزدها حق نظارت و شکايت داده، راه رسيدگي به شکايات را هم مشخص کرده است و همه کارها بايد براساس روال درست قانوني انجام شود.

لحظه حساس تاريخي براي کشور
حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه خطبه دوم خطاب به سياسيون، نامزدها و گردانندگان احزاب و جريانهاي سياسي خاطر نشان کردند: امروز يک لحظه حساس تاريخي براي کشور است و نگاهي به وضع دنيا، خاورميانه، کشورهاي همسايه و همچنين وضع اقتصادي جهان ثابت مي کند که در نقطه تاريخي قرار داريم، بنابراين همه وظيفه داريم که در اين مرحله تاريخي هوشيار و دقيق باشيم و اشتباه نکنيم.

مسئول خونها، خشونتها و هرج و مرج ها
ايشان با تأکيد بر اينکه مردم در قضيه انتخابات حقا و انصافا به بهترين وجه به وظيفه خود عمل کردند افزوند: سياسيون و کساني که به نحوي مرجعيتي براي بخشي از افکار عمومي دارند بايد خيلي مراقب رفتار و گفتار خود باشند زيرا با اندکي افراط گري آنها، دامنه افراط گري در بدنه مردم به مراحل حساس و خطرناکي خواهد رسيد که خود آنها نيز نخواهند توانست ابعاد آنرا جمع کنند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به اينکه هر حرکت افراطي، به افراطي گري ديگران دامن خواهد زد تأکيد کردند: اگر نخبگان سياسي بخواهند قانون را زير پا بگذارند، خواسته يا ناخواسته، مسئول خونها، خشونتها و هرج و مرج ها خواهند بود.

همه بايد قانون را فصل الخطاب بدانند
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: به همه اين دوستان قديمي و برادران توصيه ميکنم با سعه صدر برخود مسلط باشند و دستهاي دشمن و گرگهاي گرسنه و کمين کرده را که امروز بتدريج نقاب ديپلماسي را کنار زده اند ببينند و از آنها غفلت نکنند.
ايشان با تأکيد بر اينکه اين آقايان بايد به مسئوليت کارهاي خود در نزد خداوند فکر کنند خاطر نشان کردند: برادران، آخرين وصاياي امام بزرگوار را به ياد بياوريد که مي گفت همه بايد قانون را فصل الخطاب بدانند.

صندوق هاي رأي نه در کف خيابانها
رهبر انقلاب اسلامي حل و فصل همه اختلافات را در سر صندوق رأي، فلسفه انتخابات خواندند و خاطر نشان کردند: انتخابات براي اين است که در صندوق هاي رأي معلوم شود که مردم چه مي خواهند نه در کف خيابانها.
حضرت آيت الله خامنه اي تأکيد کردند: اگر قرار باشد بعد از هر انتخابات، آنهايي که رأي نياورده اند اردوکشي خياباني کنند و در مقابل اين حرکت، کساني هم که رأي آورده اند طرفدارانشان را به خيابانها بکشانند پس اصلا چرا انتخابات برگزار مي شود؟ ضمن آنکه مردم چه گناهي کرده اند که بايد به علت اين کارهاي ما، از کسب و کار و زندگي خود باز بمانند.

تجمعات خياباني بهترين پوشش براي تروريستهاي نفوذي و ضربه هاي تروريستي
ايشان با اشاره به اينکه تجمعات خياباني بهترين پوشش براي تروريستهاي نفوذي و ضربه هاي تروريستي است افزودند: اگر در اين تجمعات اقدام تروريستي انجام شود مسئوليت آن باکيست؟ مسئوليت همين افرادي که از مردم عادي و بسيج در روزهاي گذشته جان باخته اند با کيست و چه کسي جواب آنها را مي دهد؟ محاسبه و پاسخگويي در قبال واکنشهاي احساسي در مقابل ترورها با چه کسي است؟
رهبر انقلاب اسلامي با انتقاد شديد از برخي وقايع روي داده در کوي دانشگاه تهران خاطر نشان کردند: اينکه بروند در کوي دانشگاه و جوان دانشجوي مؤمن و حزب اللهي را آنهم با شعار رهبري مورد تهاجم قرار دهند دل انسان را واقعا خون مي کند.

مسئوليت تبعات و هرج و مرج
حضرت آيت الله خامنه اي با اشاره به اينکه زورآزمايي خياباني بعد از انتخابات در واقع به چالش کشيده شدن اصل انتخابات و مردم سالاري است، تأکيد کردند: از همه ميخواهم به اين روش غلط خاتمه دهند که اگر خاتمه ندهند مسئوليت تبعات و هرج و مرج آن، بعهده آنها خواهد بود.

شروع نوعي ديکتاتوري
ايشان افزودند: برخي ها بدانند که با حرکات خياباني نمي توان اهرم فشار بر ضد نظام بوجود آورد و مسئولان را وادار کرد تحت عنوان مصلحت زير بار خواسته هاي آنها بروند چرا که تن دادن به مطالبات غير قانوني زير فشار، شروع نوعي ديکتاتوري است.
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: اينگونه تصورات و محاسبه ها، اشتباه است و اگر اين تصورات غلط، عواقبي هم پيدا کند مستقيما متوجه فرماندهان پشت صحنه خواهد بود که اگر ضروري شد مردم آنها را در وقت لازم خواهند شناخت.

برادري و تفاهم و رعايت قانون
ايشان با دعوت از همه دوستان و برادران براي برادري و تفاهم و رعايت قانون افزودند: راه قانون و راه محبت و صفا باز است و اميدوارم همه در اين راه حرکت کنند و جشن پيروزي 40 ميليوني مردم را گرامي بدارند و اجازه ندهند دشمن اين جشن بزرگ را خراب کند.

با مردم صريح تر صحبت خواهم کرد
رهبر انقلاب اسلامي در عين حال هشدار داد اگر کساني بخواهند راه ديگري بروند آنوقت من خواهم آمد و با مردم صريح تر صحبت خواهم کرد.

طمع دشمنان
حضرت آيت الله خامنه اي در ادامه مباحث مربوط به انتخابات به مواضع مقامات برخي کشورهاي اروپايي و امريکا اشاره کردند و افزودند: قبل از شروع انتخابات، جهت گيري رسانه هاي غربي و دولتمردان آنها تلاش براي ايجاد ترديد در انتخابات و زمينه سازي بمنظور حضور کمرنگ مردم بود اما حضور عظيم 40 ميليوني مردم در انتخابات، رسانه ها و مقامات غربي را شوکه کرد و به آنها فهماند که سرفصل جديدي در مسايل مربوط به جمهوري اسلامي ايران بوجود آمده است که چاره اي جز پذيرش آن ندارند.
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به برخي اعتراض ها و مسايل پيش آمده بعد از انتخابات افزودند: در چنين شرايطي برخي مقامات غربي فرصت را مغتنم شمردند تا موج سواري کنند و لحن آنها نيز تغيير کرد و بتدريج نقابها کنار رفت.
حضرت آيت الله خامنه اي خاطرنشان کردند: از اوايل هفته تعدادي از سران دولتها و وزيران خارجه غربي موضع گيري کردند و دشمني خود را با نظام اسلامي نشان دادند که از همه خبيث تر دولت انگليس بود.
ايشان با اشاره به نقل قولي از برخي مقامات امريکايي مبني بر اينکه ما منتظر چنين روزهايي بوديم که مردم به خيابانها بريزند افزودند: اين سخنان در حالي بيان مي شود که از آن طرف نامه مي نويسند و ابراز علاقه براي روابط و اظهار احترام به جمهوري اسلامي مي کنند، کدام را بايد باور کرد؟

خط تخريب - آتش سوزي - غارت اموال عمومي و مردم و سلب امنيت
رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: همزمان در داخل کشور هم، عوامل اين عناصر خارجي بکار افتادند و خط تخريب - آتش سوزي - غارت اموال عمومي و مردم - و سلب امنيت مردم شروع شد که البته اين تخريبها ارتباطي به مردم و حاميان نامزدها ندارد بلکه مربوط به بدخواهان ملت ايران و مزدوران و دست نشاندگان سرويس هاي جاسوسي غرب و رژيم صهيونيستي است.
حضرت آيت الله خامنه اي افزودند: اين وضعيت دشمنان را به طمع انداخت و تصور کردند که در ايران هم مي توانند همچون برخي کشورهاي کوچک با چند ده ميليون دلارِ يک سرمايه دار صهيونيست، انقلاب مخملي کنند اما مشکل اصلي اين دشمنان نادان اين است که هنوز هم ملت ايران را نشناخته اند.

دلسوزي جنايتکاران غربي و امريکايي
ايشان خاطرنشان کردند: آنچه در اين ميان از همه زشت تر بود دلسوزي مقامات امريکايي براي حقوق بشر و ادعاي سخت گيري بر مردم ايران بود اما کساني که در افغانستان و عراق آن جنايات را به وجود آورده اند و از رژيم ظالم صهيونيستي حمايت مادي و سياسي مي کنند، چگونه دم از حقوق انسان مي زنند؟
حضرت آيت الله خامنه اي با يادآوري اقدام دولت دموکرات کلينتون در قتل عام بيش از هشتاد نفر از وابستگان فرقه داوديان افزودند: شما که بيش از هشتاد زن، مرد و کودک را زنده زنده در آتش سوزانديد، اصولاً حقوق بشر را مي فهميد؟
ايشان با تأکيد بر اينکه جمهوري اسلامي ايران پرچمدار حقوق انسان و دفاع از مظلومان است و نيازي به نصيحت غربي ها ندارد، خاطرنشان کردند: مسئولان و سياستمداران اروپايي و امريکايي قدري شرم و حيا کنند و از اين کارها دست بردارند.

آنچه را لازم بود انجام داديم و آنچه را بايد گفت، گفتيم
رهبر انقلاب اسلامي در بخش پايان خطبه دوم نماز جمعه خطاب به حضرت وليعصر (عج) فرمودند: اي سيد و مولاي ما، ما آنچه را لازم بود انجام داديم و آنچه را بايد گفت، گفتيم و خواهيم گفت. ما جان ناقابل و اندک آبروي خود را در کف دست گرفته ايم و آن را در راه انقلاب و اسلام فدا خواهيم کرد، ما اين راه را با قدرت ادامه خواهيم داد و شما که صاحب حقيقي اين انقلاب و کشور هستيد براي ما دعا کنيد.
حضرت آيت الله خامنه اي در خطبه اول نماز، با اشاره به نقش ياد خدا و ايمان الهي در سکينه و آرامش روحي مؤمنان تأکيد کردند: در مقابل حوادث گوناگون که دلها را به تشويش و اضطراب مي اندازد بايد به ياد و ذکر خدا پناه برد و به وعده هاي پروردگار اعتماد کرد که در اين صورت، خداوند کريم آرامش روحي را بر مؤمنان نازل مي کند و اين سکينه و طمأنينه موجب محکم کردن دلها و استواري گامها خواهد شد.

کشتي استوار متکي به ايمان و اراده مردم
رهبر انقلاب اسلامي با اشاره به حوادث گوناگوني که از ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي رخ داده است خاطرنشان کردند: هريک از اين حوادث و طوفانها مي توانست يک ملت و نظام را از جا بکند اما اين کشتي استوار که متکي به ايمان و اراده استوار مردم مؤمن است، در اين طوفانها اندک اضطرابي پيدا نکرد که اين مسئله نشان دهنده رحمت و تفضلات الهي است.
حضرت آيت الله خامنه اي غرور و غفلت از ياد خدا را موجب پايان يافتن رحمت الهي دانستند و افزودند: بايد مراقب بود تا هيجانات سياسي و بگو و مگوهايي که در يک کشور آزاد، طبيعي است، ما را از ياد خدا و هدف اصلي منحرف نکند.
رهبر انقلاب اسلامي با يادآوري ايمان و معنويت جوانان عزيز، به همه مردم بويژه جوانان بهره گيري کامل از فرصتهاي معنوي را توصيه کردند و افزودند: ايام ماه رجب نزديک است و بايد دعاهاي اين ماه را که دريايي از معرفت است، غنيمت شمرد.
آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، خیابان پارس دوم ، مجتمع مریم ، واحد 46
تلفن : 32347879 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
شیشه خطرناکترین ماده مخدصرع و دلایل صرعرواندرمانیصرع و درماناثرات شیشه و کراکبیماری صرعیازدهم اسفندنماینده شماچطور نامزد ریاست جمهوری انگیزه های سالم سازرويكردي نو به پيشگيري ازپیشگیری ازاعتیاد و مبارزآمیزش جنسی در فقه اسلامیحاکمیت حقتعالی حق سالاریآیا هنوز هم کسی هست بگویدسالم سازی مجلس کار یک پزشخدا ومردم اصل نظامندمجلس دوازدهممجلسمردم ایران شاد باشیدصدا وسیمای سایتسوالات پزشکیمشاورهمراحل رسیدن به خواسته ها ایمان ، نیرویی که کوه هاررای شما ملت به من امانتی افرادموفق چه ویزگی های ماسلام :حوزه - دانشگاهاز وابستگی به وارستگیاآیا میدانید من کاندید ممقالات انگلیسیپیامهای کاربرانمطالب و مقالاتراههائی برای تصمیمگیری دزوجهای خوشبختراه حل آسيبهای اجتماعی اکی دیر میشه ؟وضعیت اعتیاد در ایرانخانواده و اعتیادهیچ وقت هیچ چیزوهیچ کس راتنها مرجع مجاز برای صدور رويكردي نو به پيشگيري ازسایتهای دیگرعوامل خطر در ابتلای اعتياعتیاد از دیدگاههای متفاصفحه اصلیاعتیادآیا جدائی همیشه بهترین رمنافع درمان اعتیاد با متاختلال جنسی در مرداناعتیاد و مشروبات الکلی