دکتر محمد آذربایجانی

اعصاب ، روان و مشاوره


جدیدسال بهره وری ودرامدم

؟برای اینکه دیر فرسودگی

سال نو مبارک

سرنوشتتان در دست شما

افزایش بهره وری از خود و

من اصفهان را با انتخاب در

دکترمحمداذربایجانی کیست

اتحاد وهمکاری ما با مقام

حق اصفهان وزاینده رود جر

انتخاب ما الگوی منطقه

اثرات ویاگرا

وياگرا به زنان افسرده کمک ميکند

داروي ضدناتواني جنسي مردان، وياگرا، در يک تحقيق توانسته است ناتواني جنسي در زنان افسرده را درمان کند.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرزبه نقل از خبرگزاري فرانسه، پژوهشگران آمريکايي وياگرا را بر روي ۹۸ زن مبتلا به افسردگي که بيماريشان فروکش کرده بودند، اما هنوز دچار ناتواني جنسي به صورت فقدان برانگيختگي يا درد هنگام آميزش بودند، مورد آزمايش قرار دادند.
نتايج اين بررسي که در نشريه انجمن پزشکي آمريکا (JAMA) منتشر شده است نشان ميدهد که ۷۳ درصد زناني که داروي بياثر يا دارونما دريافت کرده بودند گزارش کرده بودند که هيچ بهبودي پيدا نکردهاند، در حاليکه در گروهي که وياگر ا دريافت کرده بودند اين رقم تنها ۲۸ درصد بود.
برخي از زناني که وياگرا دريافت کرده بودند، دچار سردرد، گرگرفتگي و سوءهاضمه شده بودند، اما اين عوارض جانبي درهيچکدام از آنها در حدي نبود که دارو را متوقف کنند.
ناتواني جنسي يک عارضه جانبي شايع داروهاي ضدافسردگي است و يکي از دلايل عمده قطع دارو بوسيله بيماران است.
به گفته پژوهشگران اين امر به خصوص از اين لحاظ مشکلآفرين است که زنان دوبرابر مردان مورد درمان با داروهاي ضدافسردگي قرار ميگيرند. از طرف ديگر موثرترين داروهاي مورد استفاده براي درمان ناتواني جنسي در مردان، هنوز براي استفاده در زنان مورد تاييد قرار نگرفتهاند.

جرج نامبرگ از دانشکده پزشکي دانشگاه نيومکزيکو و سرپرست اين تحقيق در اين باره گفت: “با درمان کردن اين عارضه جانبي آزارنده داروهاي ضدافسردگي در بيماران افسردهاي که داروها در آنها موثر بوده است، اما لازم است درمان دارويي شان براي جلوگيري از بازگشت يا عود بيماري ادامه يابد، بيماران مقيد به مصرف داروها باقي خواهند ماند.

به اين ترتيب از ميزانهاي بالاي قطع زودرس دارو بوسيله بيماران کاسته خواهد شد، و در مجموع پيامدهاي درمان بيماري افسردگي بهبود خواهد يافت.”


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، خیابان پارس دوم ، مجتمع مریم ، واحد 46
تلفن : 32347879 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
بیماری صرعچطور نامزد ریاست جمهوری یازدهم اسفندنماینده شماانگیزه های سالم سازرويكردي نو به پيشگيري ازپیشگیری ازاعتیاد و مبارزآمیزش جنسی در فقه اسلامیحاکمیت حقتعالی حق سالاریآیا هنوز هم کسی هست بگویدشیشه خطرناکترین ماده مخدرواندرمانیصرع و دلایل صرعصرع و درماناثرات شیشه و کراکسالم سازی مجلس کار یک پزشخدا ومردم اصل نظامندمجلس دوازدهممجلسمردم ایران شاد باشیدصدا وسیمای سایتمشاورهسوالات پزشکیمراحل رسیدن به خواسته ها ایمان ، نیرویی که کوه هاررای شما ملت به من امانتی افرادموفق چه ویزگی های ماسلام :حوزه - دانشگاهاز وابستگی به وارستگیاآیا میدانید من کاندید ممقالات انگلیسیپیامهای کاربرانمطالب و مقالاتراههائی برای تصمیمگیری دزوجهای خوشبختراه حل آسيبهای اجتماعی اکی دیر میشه ؟وضعیت اعتیاد در ایرانخانواده و اعتیادهیچ وقت هیچ چیزوهیچ کس راتنها مرجع مجاز برای صدور رويكردي نو به پيشگيري ازسایتهای دیگرعوامل خطر در ابتلای اعتياعتیاد از دیدگاههای متفاصفحه اصلیاعتیادآیا جدائی همیشه بهترین رمنافع درمان اعتیاد با متاختلال جنسی در مرداناعتیاد و مشروبات الکلی