دکتر محمد آذربایجانی

اعصاب ، روان و مشاوره


جدیدسال بهره وری ودرامدم

؟برای اینکه دیر فرسودگی

سال نو مبارک

سرنوشتتان در دست شما

افزایش بهره وری از خود و

من اصفهان را با انتخاب در

دکترمحمداذربایجانی کیست

اتحاد وهمکاری ما با مقام

حق اصفهان وزاینده رود جر

انتخاب ما الگوی منطقه

مشکلات و مسائل قضایی

موضوع: حل بسیاری از مشکلات و مسائل قضایی کشور و تسریع در انجام آنها
با توجه به مشکلات بسیار مردم و کثرت شکایات واعتراضات موجود در مراجع قضایی ، دادگاهها ، دادگستری ها وغیره و مدت زمان بسیار طولانی برای رسیدگی و حل مشکلاتی که حتی خیلی سطحی و پیش پا افتاده هستند و سوء استفاده های بعضی از افراد از این شرایط اگر بتوانیم به کمک امکانات و مراحل لازم برای طی زمان چندین ماهه و حتی چندین ساله برای رسیدن به نتیجه مطلوب و تشخیص قانونی حق و باطل از یکدیگر به چندین هفته و یا حتی حداکثر دو یا سه ماه به طول بینجامد خیلی از مشکلات به راحتی حل خواهد شد و دست سود جویی افراد زیادی از دست اندازی به قانون و سوء استفاده از شرایط موجود قطع خواهد شد . شاید این سوال مطرح شود که این کار نیاز به پرسنل وافراد زیادی داشته باشد ولی نظر من چیزی دیگر است . با توجه به این که دلسوزتر از هر فردی برای خودش در این دوره و زمانه کسی جز خود فرد نیست و این ضرب المثل زیبا که می گوید: کس نخارد پشت من جز ناخن انگشت من: هدف اصلی این ایده یا طرح هر چه بخواهید اسمش را بگذارید در این جهت است که در مسیر رسیدن به نتیجه مطلوب بیشتری تلاش وانجام کارها به عهده خود فرد شاکی یا متهم یا غیره باشد. حتی اگر تا حدی هم حق با شما باشد که احتیاج به افراد زیادی در تحقیق این طرح را طالب باشید ولی اگر از دید دیگری نگاه کنیم می توان آن را نوعی اشتغال زایی هم دید که به بسیاری از افراد و جوانان برای حل بسیاری از مشکلاتشان «که در اینجا مجال فرصت برای آن نیست» کمک بسزایی داشته باشد.

علت این که از اشتغال زایی سخن به میان آوردم این است که با اجرایی شدن این طرح به دلیل عدم احتیاج به تخصص و مهارتی خاص در زمینه انجام کارهای موجود در این طرح افراد بسیار زیادی واجد شرایط برای پذیرفته شدن در این فرصت های شغلی می باشند حتی اگر دیپلمه یا کمتر یا حتی در زمینه ای تحصیل کرده باشند که اصلا ربطی به قانون و قضا نداشته باشد ، چرا که فقط با یک دوره کوتاه مدت آموزشی تمام کارهایی که لازم است انجام شود را به راحتی می توانیم از هر فردی یا هر میزان تحصیلات و در هر زمینه شغلی که باشد برآورده کنیم. برای جلوگیری از اطاله ی کلام بهتر است برویم سر اصل مطلب: ذکر این نکته لازم است که: مردم به دلیل مشکلات خود واین که خواستار حل مشکلات خود در اسرع وقت هستند حاضرند هر کاری بکنند تا مشکلاتشان سریعتر حل شود. می توانیم به کمک برنامه ریزی وساخت نرم افزاری که در آن عامه موارد و جزئیات را حداقل مقدار قابل توجهی از مواردی که استعمال بسیار زیادی در زمینه قضایی دارند بسیاری از شکایات و مشکلات را به دست خود مردم حل کنیم. این نرم افزار به این صورت است که ابتدا در چند شاخه ی اصلی از فرد شاخه ی مورد نظر ش را می خواهد و فرد با یک کلیک کردن بر روی آن به قسمت مموری می ورد و در مرحله ی بعد طبق مورد شکایتش و جزئیاتش به زیر شاخه های اصلی می رسد که با کلیک کردن بر روی آن ها آنقدر جلو می رود تا به موضوع اصلی خودش برسد.

در اینجا ذکر این مطلب لازم است که طبق قوانین مدنی و قضایی اکثر مشکلات و جزئیات آن ها در این قوانین مذکور موجود می باشد که اگر در این نرم افزار پیاده سازی شود احتمال اینکه مشکل یا موردی پیش بیاید که فرد حتی راه حلی در قوانین مدنی و غیره برای آن نیابد خیی کم می شود وحتی اگر هم که به فرض به چنین مشکلی برخورد کند در واقع کاری کرده ایم که افراد با دست خودشان به راحتی در حل خلل ها و کمبودهای قوانین مدنی وغیره کمک کرده باشند و این احتیاجی به داشتن موارد واطلاعات قضایی خاصی ندارد.

ادامه ی مطلب این که پس از رسیدن فرد به جزئیات مورد شکایتش در نرم افزار به کمک برنامه نویسی های انجام شده تمام اطلاعات و قونین مورد نیاز در زمینه آن مشکل به فرد ارائه می شود البته به زبانی بسیار ساده روان تا که هر فردی که فقط سواد خواندن و نوشتن بلد باشد یا حداقل درک وفهم داشته باشد بتواند آن را بفهمد و بدون هیچ مشکل و درخواست کمکی از دیگران تمام قوانین و مدارک لازم برای اثبات ادعای خود را شناسایی کند. حال در این قسمت تمام ادله واستدلال های محکمه پسندی که طبق این قوانین قابل قبول باشد را فرد جمع آوری می کند وبه کمک انتخاب گزینه هایی که در نرم افزار تعبیه شده موارد و دلیل های خود را بیان می کند وبا ضمیمه کردن یک اسکن از مدارکش به این پرونده ای که خود فرد برای خودش تهیه کرده دلایل خود را مکتوب و محکمه پسند می کند واگر شما این مدارک را ارائه ندهید ادامه ی کار طبق دستوری که به نرم افزار می دهیم امکان پذیر نخواهد بود ، مگر در مواردی خاص که احتیاج به مدرک مکتوب نباشد.

پس از این مرحله طبق برنامه ای که برای نرم افزار نوشته شده و طبق گزینه هایی که انتخاب کرده اید نرم افزار نتیحه را به شما اعلام می کند و یک رائی اولیه صادر می شود حال طبق یک برنامه ی زمان بندی شده که در سایت دادگستری یا قوه ی قضائیه وغیره موجود است ، طبق اطلاعاتی که شما به دست آورده اید و در سایت بارگذاری کرده اید یک زمان خاصی را برای شما مشخص میکند که برای تایید رای اولیه و بررسی نهایی پرونده ای که شما تهیه کرده اید در روز فلان ، تاریخ فلان ، دادگستری یا غیره . به فلان اتاق به فلان قاضی مراجعه کنید و جواب نهایی خود را بگیرید. در ظرف مدت چند هفته به راحتی به نتیجه رسیده و مشکل قضایی شما حل می شود.


آدرس مطب : اصفهان ، خیابان شمس آبادی ، خیابان پارس دوم ، مجتمع مریم ، واحد 46
تلفن : 32347879 - 031

نظرات کاربران درباره این مطلب :

برای متن پیام فقط از حروف فارسی استفاده کنید .
این فرم صرفا جهت دریافت نظرات ، پیشنهادات و انتقادات کاربران در مورد مطلب فوق میباشد .
به سوالات پزشکی در این بخش پاسخ داده نمیشود .
از ارسال پیام های تبلیغاتی در این بخش خودداری نمایید .
حداکثر طول مجاز برای متن پیام 500 کاراکتر است .
نام و فامیل :
تلفن :
ایمیل :
متن پیـام :
آیا هنوز هم کسی هست بگویدحاکمیت حقتعالی حق سالاریشیشه خطرناکترین ماده مخدصرع و دلایل صرعرواندرمانیصرع و درماناثرات شیشه و کراکبیماری صرعچطور نامزد ریاست جمهوری یازدهم اسفندنماینده شماانگیزه های سالم سازرويكردي نو به پيشگيري ازپیشگیری ازاعتیاد و مبارزآمیزش جنسی در فقه اسلامیسالم سازی مجلس کار یک پزشخدا ومردم اصل نظامندمجلس دوازدهممجلسمردم ایران شاد باشیدصدا وسیمای سایتسوالات پزشکیمشاورهمراحل رسیدن به خواسته ها ایمان ، نیرویی که کوه هاررای شما ملت به من امانتی افرادموفق چه ویزگی های ماسلام :حوزه - دانشگاهاز وابستگی به وارستگیاآیا میدانید من کاندید ممقالات انگلیسیپیامهای کاربرانمطالب و مقالاتراههائی برای تصمیمگیری دزوجهای خوشبختراه حل آسيبهای اجتماعی اکی دیر میشه ؟وضعیت اعتیاد در ایرانخانواده و اعتیادهیچ وقت هیچ چیزوهیچ کس راتنها مرجع مجاز برای صدور رويكردي نو به پيشگيري ازسایتهای دیگرعوامل خطر در ابتلای اعتياعتیاد از دیدگاههای متفاصفحه اصلیاعتیادآیا جدائی همیشه بهترین رمنافع درمان اعتیاد با متاختلال جنسی در مرداناعتیاد و مشروبات الکلی